Aktualności

XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny

13 września razem z Buską Orkiestrą Zdrojową mieliśmy wielką przyjemność wystąpić podczas XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz. Podczas koncertu „Buscy artyści dla Krystyny Jamroz” zagraliśmy z gwiazdami polskiej sceny operowej i operetkowej: Joanną Nawrot, Romą Owsińską i Jakubem Oczkowskim.

Read More »

Letnie koncerty

Po długiej, kilkumiesięcznej przerwie Buska Orkiestra Zdrojowa wznowiła koncerty. Pierwszy koncert muzyki filmowej zorganizowany przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury cieszył się ogromną popularnością. Pomimo panujących obecnie obostrzeń atmosfera podczas koncertu była typowo wakacyjna. Zapraszamy na nasze kolejne koncerty: 20 sierpnia godz. 15:30-16:30 – Romanse i czardasze węgierskie 24 sierpnia godz. 15:30-16:30 – Muzyka włoska

Read More »

IX Lato w Filharmonii

31 lipca 2020 EstradiVarious wystąpił podczas letniego festiwalu organizowanego przez Filharmonię Świętokrzyską „IX Lato w Filharmonii”. W programie można było usłyszeć najpiękniejsze motywy z filmów takich jak „Amelia”, „Ostatni Mohikanin”, „Braveheart”, ” Gra o tron” i wiele innych. Niespodzianką wieczoru był występ sopranistki Sylwii Ziółkowskiej, która wykonała z nami utwory Ennio Morricone. Dziękujemy publiczności za wspaniałą atmosferę i liczny udział.

Read More »

Wyjątkowy koncert upamiętniający Jana Pawła II

18 maja 2020 na portalu społecznościowym Facebook oraz na kanale You Tube Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego został wyemitowany koncert „Jan Paweł II na zawsze w naszych sercach”, w którym mieliśmy przyjemność wystąpić razem z marimbistką Anną Rutkowską. Wydarzenie dopełniły wspomnienia związane z Ojcem Świętym, którymi podzielili się ks. biskup Marian Florczyk oraz wojewoda świętokrzyski.

Read More »

” Bóg jest kobietą o jednej piersi”

29 lutego 2020 odbyła się premiera monodramu Anny Iwasiuty-Dudek pt.: ” BÓG JEST KOBIETĄ O JEDNEJ PIERSI” z muzyką Wojtka Lisowicza, do którego miałam wielką przyjemność napisać i wykonać partię wiolonczeli. „Bóg jest kobietą o jednej piersi” to dojrzała introspekcja kobiety, której przypadło w udziale materii świata toczyć walkę z rakiem. Nie jest w tym odosobniona, specjalnie wyróżniona czy nieprzeciętnie silna. Walka to nieustanne przyglądanie się i wsłuchiwanie – w ciało, głowę, innych. Ciało przemawia własnym głosem, nie słucha głowy, zanika, twardnieje, przeraźliwie boli. Mięso, kostki, ścięgna. Kiedy kobieta czuje…

Read More »

Przyjęcie firmowe

Europejska firm prawnicza Noerr dołączyła do grona firm, które nam zaufały. Z okazji otwarcia ich nowego biura w Warszawie, EstradiVarious przygotował filmowo – jazzową mieszankę. Występ kwartetu dodał prestiżu wydarzeniu.

Read More »

Ambasador Polski 2019

12 października TRIO MOSSO miało wielki zaszczyt dać recital podczas uroczystego finału plebiscytu „Ambasador Polski 2019” zorganizowanego przez KGHM S.A. – Poprzez Plebiscyt „Ambasador Polski” chcemy wyróżnić Polaków, którzy swoim talentem, pasją i codzienną ciężką pracą kreują i wzmacniają wizerunek Polski jako nowoczesnego, szybko rozwijającego się kraju o dużym potencjale, którego obywatele osiągają sukcesy w różnych dziedzinach życia społecznego, naukowego i kulturalnego. Zainteresowanie konkursem przekroczyło nasze oczekiwania. Cieszę się, że internauci nadesłali tyle zgłoszeń. Jako przewodniczący Kapituły chciałbym również podkreślić, że wybór zwycięzców był niezwykle trudny – powiedział Prezes Zarządu KGHM Marcin Chludziński.

Read More »

Gala XIII MKF „Wszystkie Dzieci Świata” Pacanów 2019

6 października EstradiVarious w powiększonym składzie miało zaszczyt wystąpić podczas wielkiej gali finałowej XIII Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Wszystkie Dzieci Świata”, który odbył się w Centrum Bajki w Pacanowie. Konkurs skierowany jest do amatorów i profesjonalistów zafascynowanych sztuką fotografii. Zdjęcia ukazują życie dziecka we współczesnym świecie.

Read More »