Sylwia Ziółkowska

Ukończyła studia licencjackie na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu dr Jolanty Pawlikowskiej. Obecnie studentka studiów magisterskich Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu dr hab. Ewy Biegas.

Laureatka III miejsca na V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju(2019); I miejsca na XIX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina IUVENTUS CANTI Vrable, Słowacja(2017); zdobywczyni wyróżnienia na Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Sakralnej Ars et Gloria w Katowicach (2017) oraz Grand Prix X Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kielcach (2016). Finalistka V Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Anny German w Warszawie (2018).

W 2017 roku otrzymała nagrodę Talenty Świętokrzyskie w ramach „Świętokrzyskiego Programu Wspierania Edukacji Wybitnie Uzdolnionych Uczniów i Studentów” przyznawaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. W 2019 roku zadebiutowała na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu partią Zuzi w operze Verbum nobile S.Moniuszki.